trójmiasto.pl

trójmiasto.pl

Informacje podstawowe

Adres:
Wały Piastowskie 1
80-855 Gdańsk

Tel: 58 321-95-00

Fax: 58 321-95-13

E-mail: info@trojmiasto.pl

Adres www: www.trojmiasto.pl

trójmiasto.pl

trójmiasto.pl

O firmie

Portal Regionalny trojmiasto.pl powstał w 1998 roku. Na początku jako Trójmiejski Serwis Informacyjny pod adresem www.trojmiasto.pl zamieszczaliśmy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych odbywających się w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wtedy skupialiśmy się przede wszystkim na współpracy z placówkami kulturalnymi, opisując i promując ich działalność.

Ponieważ atrakcje dla ducha już mieliśmy, dorzuciliśmy także coś dla ciała. Zaczęliśmy zamieszczać informacje o nowopowstających obiektach gastronomiczno-rozrywkowych, wskazując czytelnikom te miejsca, które naszym zdaniem warto odwiedzić. Nieco później zaczęliśmy publikować kompletny repertuar wszystkich trójmiejskich kin.

Żeby ułatwić mieszkańcom Trójmiasta i turystom poruszanie się po naszej aglomeracji stworzyliśmy krótki Przewodnik po Trójmieście oraz Interaktywną Mapę Trójmiasta.

Dziś Portal trojmiasto.pl jest czymś znacznie więcej niż przewodnikiem po najciekawszych imprezach i wartych zobaczenia miejscach.

Jesteśmy największym i najnowocześniejszym regionalnym medium informacyjnym w Trójmieście. Z naszych zasobów codziennie korzysta ponad 170 tys. osób, które mogą wybierać spośród różnorodnych Serwisów Informacyjnych.

Co roku uruchamiamy nowe serwisy, aby naszym użytkownikom codziennie udostępniać jak największą ilość wszechstronnych informacji związanych z Trójmiastem.

Przełomowe momenty w życiu portalu trojmiasto.pl to przede wszystkim

1998

Powstanie firmy InterWeb i rozpoczęcie przez nią tworzenia witryny pod nazwą Trójmiejski Serwis Informacyjny. Pierwsze wyniki oglądalności: ok. 300-500 wyświetleń dziennie. Największym problemem w tym czasie był brak dostępu do internetu w instytucjach kulturalnych oraz wśród organizatorów imprez rozrywkowych.

1999

Zmieniliśmy nazwę Trójmiejskiego Serwisu Informacyjnego na Portal Regionalny Trojmiasto.pl. Powstało wtedy istniejące do dziś i świetnie już rozpoznawane logo z mewką.

2000

Pojawił się Katalog Firm, który przez kolejne lata był stale udoskonalany i rozszerzany o nowe branże. Portal opracował szeroką ofertę reklamową, która pozwala reklamować się przedsiębiorcom w postaci prezentacji rozszerzonej będącej wizytówką do stron internetowych. Dla obiektów które nie mają stron www zostaje uruchomiona prezentacja pełna, która w prosty i tani sposób pozwala zaistnieć firmom i organizacjom w internecie.

2001

Powstał Serwis Sportowy oraz serwis Fakty i Opinie publikujące aktualności z Trójmiasta. Czytelnicy otrzymali możliwość komentowania wszystkich artykułów publikowanych w portalu.

2003

Powstało hasło "Moje miasto to Trójmiasto". Jego celem było pokazanie, że zarówno pracownik, jak i czytelnik portalu jest mieszkańcem Trójmiasta, któremu zależy na harmonijnym i dynamicznym rozwoju naszej metropolii, na współpracy z poszanowaniem tradycji i tożsamości wszystkich miast.

2002 - 2006

Powstawały kolejne serwisy tematyczne: Dom, Moto, Rowery, Nauka, Ogłoszenia, Weselnik, Zdrowie i Uroda, Dziecko.

2007

Do dziesięciolecia został już tylko rok. Portal szykuje się na swoje urodziny gruntownie odświeżając szatę graficzną, dodając kolejne elementy zwiększające interaktywność z użytkownikami. Rozwija się serwis informacyjny, 80% tekstów redakcyjnych pisanych jest przez dziennikarzy zatrudnionych w redakcji trojmiasto.pl.

2008

Firma zostaje przekształcona w Sp. z o.o. zachowując wszystkie prawa i zobowiązania dotychczasowej działalności.

listopad 2008

Trojmiasto.pl obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji zorganizowana zostaje Gala Nagród Niezależnych "Skrzydła Trójmiasta", podczas której wręczono statuetki w 7 kategoriach.

styczeń 2011

Premiera nowej strony głównej dostosowanej do większych rozdzielczości. Nowy layout pozwala na prezentowanie zdecydowanie większej ilości artykułów. Pojawia się również slajdowy układ prezentacji treści w środkowej kolumnie, stosowny w ogólnopolskich i globalnych portalach.

wrzesień 2012

Otwarcie oddziału redakcji w Gdyni.

Gwałtownie rośnie ilość pracowników portalu: do stałego trzonu osób, które współtworzyły portal niemal dekadę temu, dochodzą kolejni redaktorzy, programiści, graficy, sprzedawcy. Dziś tworzeniem trojmiasto.pl zajmuje się już kilkadziesiąt osób. Wszyscy oni każdego dnia realizują wymyśloną niemal dziesięć lat temu ideę tworzenia portalu regionalnego, jako ulubionego miejsca w Internecie dla mieszkańców Trójmiasta.

 

trójmiasto.pl

Oferta

trójmiasto.pl

Galeria