szybko.pl

szybko.pl

Informacje podstawowe

Adres:
Rakowiecka 39A / 16
02-521 Warszawa

Tel: 48 793 901 700

E-mail: info@szybko.pl

Adres www: www.szybko.pl

szybko.pl

szybko.pl

O firmie

Platforma Szybko.pl - grupa serwisów ogłoszeniowych

Platforma Szybko.pl jest grupą kilkudziesięciu serwisów ogłoszeniowych, umożliwiających zamieszczanie w Internecie różnego rodzaju ofert. Serwis Szybko.pl rozpoczął działalność jesienią 2005 roku jako strona dedykowana ofertom nieruchomości. Należy do spółki Szybko.pl Sp. z o.o. oraz funduszu inwestycyjnego TotalFiz. Publikacja ofert na Platformie Szybko.pl i portalu Szybko.pl to szansa na dotarcie do największej liczby internautów zainteresowanych nieruchomościami. Każde ogłoszenie publikowane jest w kilkunastu portalach należących do Szybko.pl oraz jest eksportowane automatycznie do współpracujących portali o tematyce nieruchomości.
Obecnie Platforma Szybko.pl posiada ponad 20 milionów stron zindeksowanych przez google.com - każda z nich z niepowtarzalnymi informacjami, perfekcyjnie opisującymi konkretne nieruchomości. Ilość i jakość rejestrowanych stron sprawiają, że znajdujemy się w pierwszej piątce serwisów wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, często zajmując pierwsze miejsce. Miesięcznie ogłoszenie promowane w Platformie Szybko.pl może dotrzeć do 2 milionów użytkowników

Serwis podzielony jest na następujące działy tematyczne:

  • Sprzedaż - mieszkania i domy z rynku wtórnego
  • Inwestycje - mieszkania i domy oraz opisy inwestycji z rynku pierwotnego
  • Wynajem - mieszkania i domy do wynajęcia
  • Pokoje - baza pokoi i stancji do wynajęcia
  • Komercyjne - lokale o przeznaczeniu komercyjnym na wynajem i sprzedaż
  • Działki - inwestycyjne, budowlane, rekreacyjne oraz gospodarstwa

W ramach serwisu Szybko.pl, po zalogowaniu firmy i agencje nieruchomości mają dostęp do oprogramowania szybkoPlus.pl, które umożliwia zarządzanie ofertami i pracą agencji.

Poza platformą ogłoszeniową, Szybko.pl prowadzi analizy rynku nieruchomości. Od 2005 roku analitycy Szybko.pl cyklicznie przygotowują Raport Szybko.pl, wspólnie z pośrednikiem finansowym Expander oraz agencją nieruchomości Metrohouse. Raport jest źródłem danych o zmianach cen ofertowych na polskim rynku nieruchomości od IV kwartału 2005 roku. Na podstawie Raportów oraz danych z bazy Szybko.pl powstały mapy cen nieruchomości. Na mapy google.pl naniesione zostały średnie ceny sprzedaży i wynajmu nieruchomości w określonych okolicach. W 2013 roku Szybko.pl uruchomiło pierwszy polski model automatycznej wyceny nieruchomości (AVM). Model szybko.pl AVM to proste w użyciu i dostępne dla wszystkich użytkowników Internetu narzędzie, które pozwala precyzyjnie oszacować wartość nieruchomości. Model pozwala na estymację rynkowej ceny: mieszkań, domów, lokali komercyjnych oraz działek a także na oszacowanie kosztów wynajmu w całej Polsce.

Od 2009 roku Szybko.pl prowadzi akcję edukacyjną skierowaną przede wszystkim do studentów i ludzi młodych wynajmujących mieszkania “Wynajmuj bezpiecznie”. Akcja ma na celu przedstawienie zasad bezpiecznego wynajmu, w tym: sposobów poszukiwania nieruchomości na wynajem; reguł obowiązujących przy współpracy z agencjami nieruchomości, konstrukcji umowy najmu i ewentualnych konsekwencji jej niepodpisywania.

Historia

Prace nad portalem ogłoszeniowym rozpoczęły się w połowie 2005 roku. Po kilku miesiącach uruchomiona została pierwsza wersja strony. Dostęp do serwisu był bezpłatny dla wszystkich użytkowników. W styczniu 2012 roku wprowadzone zostały opłaty za dostęp i publikację dla podmiotów gospodarczych. Osoby prywatne nadal mogą zamieszczać ogłoszenia bezpłatnie. W 2006 roku Szybko.pl zdobył nagrodę Webstar Festival w kategorii Dom i Ogród przyznawaną przez Internautów. Zasięg serwisu był rozbudowywany poprzez tworzenie portali tematycznych, dotyczących nieruchomości pod wynajem, a także pod wynajem krótkookresowy(wakacyjny). W styczniu 2010 roku we współpracy z Daft.ie uruchomiona została polska wersja największego irlandzkiego serwisu nieruchomości daft.pl. Istnieje również anglojęzyczna wersja ogłoszeń z szybko.pl w serwisie property-in-poland.pl. W 2012 roku uruchomione zostały serwisy dedykowane ogłoszeniom z poszczególnych regionów. W marcu 2011 roku uruchomiony został portal newsowy, który jest częścią strony głównej Szybko.pl - abcnieruchomosci.pl. W portalu publikowane są analizy, opinie oraz informacje dotyczące polskiego rynku nieruchomości. Portal podejmuje również inne zagadnienia, powiązane z tematyką nieruchomości lub mające wpływ na sytuację na rynku nieruchomości: finanse, infrastrukturę, prawo. W 2013 roku, z wykorzystaniem technologii geolokalizacji i programowania z uwzględnieniem urządzeń mobilnych, powstały nowe wersje serwisów, dotyczące nieruchomości komercyjnych oraz nowych inwestycji w Polsce.

szybko.pl

Oferta

szybko.pl

Galeria