MAQ Pracownia projektowa

MAQ Pracownia projektowa

Informacje podstawowe

Adres:
Świętojańska (66/9)
81-393 Gdynia

Tel: 509-129-825

E-mail: kontakt@maq-studio.pl

Adres www: www.maq-studio.pl

Godziny otwarcia:
pn-pt 9:00 - 17:00

MAQ Pracownia projektowa

MAQ Pracownia projektowa

O firmie

Pracownia projektowa MAQ skupia wokół siebie architektów, projektantów wnętrz oraz artystów plastyków, dla których architektura jest czymś więcej niż tylko pracą. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, z zaangażowaniem, uważnie słuchając wymagań inwestorów.

Tworzymy architekturę współczesną wpisującą się w konkretne miejsce i czas. Projektujemy obiekty o różnej skali, od przedmiotów, przez wnętrza, domy, biurowce, do założeń urbanistycznych. Nasze projekty wynikają z starannej analizy kontekstu przestrzennego, funkcjonalnego, kulturowego oraz potrzeb klienta. Kluczowym dla nas zadaniem jest stworzenie założenia dopasowanego do Państwa oczekiwań, oraz budżetu planowanej inwestycji. W procesie projektowym szczególną wagę przykładamy do relacji z klientem, terminowości oraz rzetelności opracowywanej dokumentacji, tak by etap realizacji przebiegł pomyślnie i bezproblemowo. Chcemy, aby nasza praca wywoływała emocje a projektowane przez nas formy przestrzenne posiadały ponadczasowy walor estetyczny.

Projektowanie obiektów funkcjonalnych, ekonomicznych a zarazem unikalnych estetycznie jest wypadkową wiedzy, doświadczenia i talentu. W naszym biurze wiemy, jak istotna jest nie tylko przyjazna współpraca ale także profesjonalizm. Jesteśmy do państwa dyspozycji w trakcie trwania całego procesu inwestycyjnego, począwszy od koncepcji, poprzez projekty wykonawcze, aż po realizację. Współpracujemy z zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z danych dziedzin.

Założycielem pracowni jest mgr inż. arch. Piotr Makowski, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej oraz Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Doświadczenie z zakresu projektowania architektonicznego zdobywał pracując dla londyńskich pracowni architektonicznych Jestico&Whiles oraz Weintraub Associates. W Polsce współpracował z pracownią Studio 1:1.

 

MAQ Pracownia projektowa

Oferta

Oferta pracowni skierowana jest zarówno do inwestorów planujących komercyjne inwestycje, jak również do prywatnych klientów poszukujących pomocy projektowej przy planowaniu mniejszych przedsięwzięć.

Zajmujemy się projektowaniem w szerokim tego słowa znaczeniu. Projektujemy obiekty o różnej skali: począwszy od przedmiotów, przez wnętrza, domy, biurowce, do założeń urbanistycznych. Nasze projekty powstają w wyniku starannej analizy kontekstu przestrzennego, funkcjonalnego, kulturowego oraz potrzeb klienta. Kluczowym dla nas zadaniem jest stworzenie założenia dopasowanego do Państwa oczekiwań, oraz budżetu planowanej inwestycji. Z pełnym zaangażowaniem podejmujemy się również zleceń wykraczających poza ramy typowych projektów i standardowych rozwiązań.

 

Każdy projekt rozpoczynamy od wnikliwej analizy potrzeb i wyobrażeń inwestora. Wspólnie dochodzimy do najlepszych rozwiązań! W procesie projektowym szczególną wagę przykładamy do relacji z klientem, terminowości oraz rzetelności opracowywanej dokumentacji, tak by etap realizacji przebiegł pomyślnie i bezproblemowo. Chcemy żeby nasza praca wywoływała emocje a projektowane przez nas formy przestrzenne posiadały ponadczasowy walor estetyczny.

Projekty powstające w naszej pracowni zwykle rozpoczynamy od fazy koncepcyjnej. Etap ten poprzedzony jest spotkaniem, na którym poznajemy oczekiwania inwestora, zakres projektu, planowany budżet, obowiązujące terminy oraz ustalamy szczegóły umowy, na której będzie oparta nasza współpraca. Prace koncepcyjne rozpoczynamy od wnikliwej analizy danego tematu projektowego, po czym przechodzimy do części twórczej zwykle opartej na założeniach funkcjonalnych oraz wytycznych klienta. Wynikiem pracy w tej części projektu jest kilka wariantów posiadających swoje lepsze i gorsze strony. Na kolejnym spotkaniu z inwestorem omawiamy warianty po czym wybieramy jeden, który rozwijamy podczas dalszych prac. Przed zakończeniem tego etapu wymieniamy jeszcze uwagi i dostosowujemy projekt czego efektem jest skończony projekt koncepcyjny. Specyfiką tego etapu jest pewien stopień ogólności, który powinien być rozwinięty w dalszych etapach projektowych. Projekt koncepcyjny zawiera w sobie pomysł, generalną ideę, która będzie miała decydujący wpływ na dalsze etapy projektowe oraz charakter realizacji projektu.

Przejście do kolejnych faz następuje po akceptacji przez inwestora koncepcji, która będzie podstawą dalszych prac. Na tym etapie uszczegóławiamy projekt i przygotowujemy dokumentacje. W zależności od specyfiki projektu może to być dokumentacja budowlana, wykonawcza, przetargowa bądź po prostu uszczegółowiona koncepcja.

 

MAQ Pracownia projektowa

Galeria